16.11.2016 „KARPACKA TERRA NOVA – DWIE GODZINY OD RZESZOWA”; „SPITSBERGEN”

„KARPACKA TERRA NOVA – DWIE GODZINY OD RZESZOWA”

Tak blisko od Rzeszowa, że aż strach! Jej wysokość Brzanka, Skamieniałe Miasto, Jezioro Rożnowskie, Diable Boisko, Wąwóz Czarownic, most Stacha, Żniwa w Paryi, M.A.R.S. i wiele więcej bardzo blisko Rzeszowa. Potrzebujesz nowych pomysłów na wycieczki? Wystarczy przyjść, posłuchać, wybrać coś dla siebie!

PIOTR FIRLEJ

Jest miłośnikiem, propagatorem i kreatywnym inicjatorem turystyki na Pogórzu Karpackim. Mieszka w Tuchowie, skąd odbywa bliskie i dalsze podróże. Jest przewodnikiem beskidzkim SKPG Kraków, pilotem wycieczek, geografem, as. ds. promocji Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "pro Natura", właścicielem firmy Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości, założycielem stron internetowych SkamienialeMiasto.pl, JezioroRoznowskie.pl, Pogorza.pl, PiotrFirlej.com, Cut.Travel.pl, autorem przewodnika pt. Jej wysokość Brzanka.pl

„SPITSBERGEN" 

Początkiem października, grupa dziesięciu przyjaciół, w tym czwórka z Podkarpacia, odbyła podróż na archipelag Svalbard na morzu Arktycznym, gdzie populacja niedźwiedzi polarnych jest większa niż ludzi, a wychodzenie poza granice miast bez strzelby jest zabronione. Dotarcie na koło podbiegunowe nie było skomplikowane, po wylądowaniu w Longyearbyren każdy podświadomie spodziewał się grubej warstwy śniegu, bo to przecież Arktyka, a tu padał deszcz!

Spitsbergen zdecydowanie zapada w pamięć. Można tam poczuć niesamowitą potęgę natury i to, jacy jesteśmy maleńcy. Niby udaje nam się okiełznać kolejne miejsca na Ziemi, ale Arktyka wciąż jest surowa i wymagająca. Wyjście w góry, gdzie nie ma wyznaczonych szlaków i spacer po lodowcu, dał możliwość sprawdzenia siebie, pokonywania swoich słabości.

Natalia Kempa

Absolwentka WSIZ na kierunku Turystyka i Rekreacja uwielbia prace z ludźmi, dobrą kuchnie, sport i języki obce, zwłaszcza język hiszpański. Na swoim koncie ma liczne podróże po Polsce i świecie oraz wiele pomysłów na odbycie nowych. Niewątpliwie największym jej osiągnięciem podróżniczym, była wyprawa na Spitzbergen.

Agata Ciupak

Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, na co dzień doradca finansowy, jej pasją są podróże, była już w 19 krajach. Interesuje się również zdrowym stylem życia. Udział w krótkoterminowych wymianach zagranicznych i wolontariat w organizacji Aiesec daje jej możliwość poznawania nowych ludzi z różnych zakątków świata, a także ich kultury i tradycje, co jest inspiracją do dalszych wyjazdów.

2 thoughts on “16.11.2016 „KARPACKA TERRA NOVA – DWIE GODZINY OD RZESZOWA”; „SPITSBERGEN”

Comments are closed.